Mis on hüpnoos, alateadvus, teraapia?

Hüpnoos on sügav lõdvestusseisund. Selles ülilõdvestunud olekus saab muuta alateadvusesse kinnistunud infot ehk väljakujunenud käitumist, uskumust ehk “mustrit”. 

Alateadvus on kõige selle info kogum, mis on sinuga elu jooksul juhtunud, mida sulle kunagi öeldud on, mida ise endast arvad – kõik mõtted, kuuldud sõnad, üleelamised, traumad, lein, pettumused jne.  

Teraapia on väga lai mõiste. Sõna “teraapia” viitab paljudele erinevatele meetoditele, mis aitavad inimese probleeme lahendada (näiteks füsioteraapia, psühhoteraapia, kemoteraapia jne). Hüpnoteraapia puhul otsitakse probleemile lahendust läbi hüpnoosi kasutamise.

Kliiniline hüpnoos on õpitav tehnika, et mõjutada alateadvust sinu enda poolt sõnastatud ja soovitud suunas. Hüpnoosiga pääseb ligi alateadvusele. Ühtaegu on hüpnoos nii teadus, kui ka kunst. Hüpnoosi tõestuseks on toimuvad muutused hüpnotiseeritud inimese elus. Saab muuta inimese käitumist, kombeid, tema emotsionaalset valu (psühholoogilist valu). 

Inglismaal ja Ameerikas on hüpnoteraapia kasutamine ka meditsiinis levinud. Näiteks dr Brian L. Weiss Ameerikast on psühhiaater, kes praktiseerib oma patsientide peal juba aastaid hüpnoosi ja on sellest kirjutanud mitmeid raamatuid. Osa neist on ilmunud ka Eestis. 

Paljude probleem pärineb lapsepõlvest, varasest noorusest. Sündmus, mida konkreetne inimene tajub traumana, talletub tema alateadvuses. Alateadvusesse on pandud “hoiule” samuti kõik mõtted ja “programmid”, mis kuuluvad kellelegi teisele: su vanematele, kiusajatele, õpetajatele, poliitikutele jne. Alateadvuses on jäädvustatud teiste hinnangud sinu kohta ja “sildid”, mis sulle on elu jooksul külge kleebitud: näiteks “paks”, “idioot”, “luuser”, “andetu” jne jne. Sellest tulenevalt võivad tekkida inimese elus häiringud, mis võivad hakata segama tema igapäevaelu.

Alateadvust saab läbi hüpnoteraapia uuesti programmeerida, et soovitud muutused saaksid elus aset leida. Kui oled sügava lõdvestuse olekus, on võimalik alateadvusele ligi pääseda ja selles talletunud uskumusi muuta. Hüpnoteraapia ajal on aju lainesagedus muutunud. Oled teadvel olekus, aga sügavas lõdvestuses. Kui oled väga väsinud, võid hüpnoosi ajal magama jääda – aga alateadvus ei maga.

Kas hüpnoos mõjub? Mitu seanssi on vaja? Esimese ja jätkuseansside hind

Hüpnoteraapia ei ole imeravim. Kõik inimesed on hüpnotiseeritavad, sest kõik inimesed magavad ööpäevas (magamise ajal ajulained on vähemalt alfa-tasandil). Ka  hüpnoosis olles on ajulained vähemalt alfa tasandil, aga sügavas hüpnoosis võivad olla ka teeta või delta tasandil. Küsimus on selles, kas iga hüpnoterapeut on võimeline igat inimest hüpnotiseerima? Vastus on “Ei”.  Nagu mistahes teenuse puhul, sobib ühele inimesele üks teenuseosutaja, teisele hoopis teine. Et hüpnoteraapia mõjuks, on vaja ka jätkuseansse ning hüpnoos ei mõju, kui sul endal puudub soov muudatuseks ja oled seansile tulnud teise inimese soovil.    

Esimene seanss võib kesta kuni 1,5 tundi.

Esimese hüpnoteraapia seansi puhul suurem osa ajast kulub vestlusele. Intervjuu on hüpnoteraapia väga oluline osa, kuna sellele infole tuginedes, mida ise räägid, koostan sinule sobiliku hüpnoosi. Ole valmis ise rääkima ja vastama minu küsimustele. Võin küsida ebamugavaid ja isiklikke küsimusi – kõike selleks, et saaksid seansist võimalikult palju kasu. Näiteks küsin infot hobide, eelistuste, pere, suhete, eesmärkide, soovide kohta. Vähese jutuga inimene ei pruugi seansist kasu saada, kuna ei jaga piisavalt olulist infot. Seanss lõpeb hüpnoosiga. Pärast esmast seanssi on vajalikud jätkuseansid, vähemalt 3-4. Pärast seda sõltub, kas soovid veel paari seanssi saavutatu kinnistamiseks.

Jätkuseanss kestab kuni 1 h. Jätkuseansi ajal arutame, kuidas sul antud teemaga seoses vahepeal läinud on. Kas tunned end konkreetses situatsioonis nüüd kindlamini? Kas tajud mingit toimunud muutust? Kas on midagi puudu või liigset? Palun pea meeles, et ka sind ümbritsev keskkond peab olema hüpnoosiga taodeldavat toetav. Näiteks pagaril ei ole mõtet soovida hüpnoosiga lahti saada magusate saiakeste söömisest. Näiteks suitsetamist on raske jätta, kui pere, sõpruskond ja töökaaslased suitsetavad jne.

NB! Inimest, kellel on psühhiaatri poolt pandud diagnoos, epilepsia või raskekujuline südamehaigus, hüpnoosiga aidata ei saa.

Alateadvus ja hüpnoos

Võid oma ellu soovida muutust, aga kui su alateadvus seda ei soovi või kui alateadvuses on teine “programm”, siis soovitu ei täitu.

Paljudel juhtudel elus käituvad inimesed alateadvuse tasandilt, sellelt tasandilt tehakse ka otsuseid, mil pole reaalsusega sageli midagi ühist. Näiteks, suhete puhul – kui eelmine elukaaslane on inimest petnud, siis uuelt juba eeldatakse petmist jne. 

Kõik, mis meiega elus juhtub, talletub alateadvusse. Iga kogemus – hea või halb pannakse sinna hoiule. Nii võib piltlikult öelda, et iga inimene on kihiline nagu sibul. Iga elatud aasta lisab uue kihi. Mida vanem inimene, seda sügavamal alateadvuses võib olla probleemi algpõhjus. Asjad, mida meile on korrutatud, mis meiega on juhtunud, on meie alateadvuses. Hüpnoosiga on vaja transi ajal alateadvusse “istutada” uued “seemned”, uued uskumused, et lõhkuda “mustri”, millest soovitakse vabaneda. Vaid siis saab toimuda inimese jaoks  soovitud muutus.

Mille puhul on hüpnoosist abi

Hüpnoteraapiast on abi paljudel juhtudel. Ärevus, hirmud, paanikahood, suhteprobleemid, liigsöömine, liigjoomine, stress, vähene enesekindlus, hirm lendamise ees, lahkuminekust ülesaamine, ülemäärane raha kulutamine, magusasõltuvus, kaalu langetamine, leinaga toimetulek, enesearmastuse tugevdamine, positiivse enesehinnangu loomine, pahest ülesaamine  …  loetelu ei ole lõplik.

Kontaktvormi kaudu kirjuta lühidalt, millise probleemiga seoses hüpnoosi soovid. Siis otsustan, kas võin olla abiks. Näiteks raskete sõltuvuste ja seksuaalvägivalla teemaga ma ei tegele. 

Tasumine

Sularahas või arvega: HypnoMind OÜ, EE102200221081944113 Swedbank

Kui olen saanud kontaktvormi kaudu kirja, lepime e-maili teel kokku aja. Hüpnoosi seanss toimub Tallinnas, annan teada seansi toimumise koha. Külgetõmbeseaduse konsultatsioon võib toimuda ka messengeri vestlusena.

NB! Pangaülekannet enne mitte teha, kui oleme kokku leppinud.